На Кременеччині 16 людей з інвалідністю потребують працевлаштування. Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації!

Дата: 05.07.2024 14:38

Особам з інвалідністю у Кременецькій філії Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.

За початку року послугами служби зайнятості Кременеччини скористались 43 особи з інвалідністю, з них

37 - мали статус безробітного;

9 – працевлаштовано,

2 - проходили професійне навчання;

1  - брала участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру;

На сьогодні через місцевий підрозділ Кременецьку філію  Тернопільського ОЦЗ шукають роботу 16 безробітних з інвалідністю.

Роботодавці пропонують 6 вакансій для осіб з інвалідністю. Найбільше потрібні продавці різної спеціалізації (4 вакансій ), шліфувальник скла, системний адміністратор.

Роботодавці, які працевлаштовують людей з інвалідністю, можуть отримати:

1.  Компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю I чи II групи. ЇЇ граничний розмір:

106,5 тис. грн - якщо працевлаштована особа з інвалідністю І групи,

71 тис. грн - за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи.

1. Компенсацію 50% витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної з/п, за працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше 1 місяця. Термін працевлаштування такого безробітного – понад 1 рік. Термін виплат – 6 місяців упродовж 1 року. розмір компенсації становить 8000 гривень. Щоб отримати цю компенсацію, роботодавець протягом двох місяців з дня працевлаштування людини з інвалідністю має подати заяву до центру зайнятості.
  2. Компенсацію за працевлаштування людей з інвалідністю зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які були прийняті на роботу після початку повномасштабної агресії. Це компенсація мінімальної заробітної плати, тобто 8 тис. грн. Максимальна тривалість компенсації – 6 місяців. Подати документи можна в електронній формі через портал Дія.

За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Кременецьку філію Тернопільського обласного центру зайнятості, або за тел. – 0352405853

Відділ кар’єрного консультування Кременецької філії

Тернопільського обласного центру зайнятості