Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ОДПС

Дата: 11.11.2024 15:45
Кількість переглядів: 49

Фото без опису

 

 

    Критерії для включення до Переліку платників з високим рівнем дотримання законодавства

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що на виконання Закону України від 18.06.2024 р. № 3813-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» затверджено Порядок формування та оприлюднення переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.

До переліку платників з високим рівнем дотримання законодавства буде включено юридичних осіб та ФОПів, резидентів Дія Сіті, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування (зокрема, вимогам до рівня сплати податків, рівня нарахування заробітної плати тощо).

Зокрема, для суб’єктів господарювання – юридичних осіб визначними критеріями є:

- кількість працюючих більше 5-ти осіб та середня заробітна плата за останні чотири квартали більше середньої по галузі та по регіону, помноженої на коефіцієнт 1,1 – для всіх СГД, незалежно від обраної системи оподаткування;

- рівень сплати податку на прибуток, податку на додану вартість не менше середнього по галузі – для СГД на загальній системі оподаткування;

- рівень сплати податків до зведеного бюджету не менше середнього по галузі – для СГД на спрощеній системі оподаткування

- рівень сплати податку на  додану вартість не менше середнього по галузі – для СГД платників єдиного податку IV групи (с/г виробники). Також для цієї категорії критеріями є: площа земельних ділянок становить не менше 200 га включно або орендованих земельних ділянок комунальної та/або державної власності – не менше 0,5 га; відсутня заборгованність зі сплати на землю та єдиного податку; показник різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів має від’ємне значення.

Для резидентів Дія Сіті критеріями є рівень сплати податків до зведеного бюджету є рівним/вищим від середнього серед платників податків – резидентів Дія Сіті.

Для суб’єктів господарювання – фізичних осіб на загальній системі оподаткування та платників єдиного податку ІІІ групи визначними критеріями є:

- середня заробітна плата за останні чотири квартали більше середньої по галузі та по регіону, помноженої на коефіцієнт 1,1;

- рівень сплати ПДФО та податку на додану вартість не менше середнього по галузі – для ФОП на загальній системі оподаткування;

- обсяг доходу понад 5 млн гривень та рівень сплати податків до зведеного бюджету не менше середнього по галузі - для ФОП на єдиному податку ІІІ групи;

Розрахунок критеріїв здійснюється за останні чотири квартали/12 місяців, що передують даті розрахунку.

Згідно з пп. 69.41.2.7 Податкового кодексу України платники податків, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), можуть бути включені до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, але не раніше одного календарного року з дати взяття такого платника на облік у контролюючому органі.

Перелік платників оприлюднять на офіційному вебсайті ДПСУ на 15 робочий день з дня його затвердження. Формування та затвердження Переліку платників здійснюватиме ДПС не пізніше останнього робочого дня березня, травня, серпня та листопада.

Якщо платник податку подав повідомлення про відмову в оприлюдненні даних, ДПС може не оприлюднювати в переліку інформацію про нього.

Платника податків виключать з вказаного переліку, якщо контролери виявлять факт наявності: громадянства держави рф у платника податків або його учасників, кінцевих бенефіціарних власників платника податків осіб, місцем проживання яких є рф, рішень про застосування спеціальних економічних санкцій тощо.

 

 

Про відкриті рахунки на субсайтах відповідних органів ДПС

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що на виконання наказу Міністерства фінансів України від 18.07.2016 № 621 «Про затвердження Порядку взаємодії органів Державної казначейської служби України та органів Державної податкової служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.08.2016 за N 1115/29245 (із змінами та доповненнями), Державною казначейською службою України формуються рахунки для зарахування доходів бюджетів після прийняття закону про Державний бюджет України на відповідний рік, а також при внесенні протягом бюджетного періоду змін до законодавства, згідно з якими змінюється перелік видів надходжень державного та місцевих бюджетів, та/або порядок їх зарахування до відповідних бюджетів.

Інформація про сформовані рахунки за надходженнями, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, надається Казначейством ДПС.

ДПС протягом п'яти робочих днів з дня отримання від Казначейства інформації про сформовані рахунки за надходженнями опрацьовує таку інформацію та надає Казначейству інформацію про рахунки за надходженнями, які справляються до державного та місцевих бюджетів.

Казначейство на підставі інформації, отриманої від ДПС, відкриває рахунки за надходженнями, не раніше десяти робочих днів від дати їх формування у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики.

За потреби у додатковому відкритті рахунків за надходженнями ДПС надсилає Казначейству уточнену інформацію.

Органи ДПС доводять платникам податків інформацію про відкриті рахунки шляхом розміщення на субсайтах відповідних органів ДПС та у Центрах обслуговування платників.

Інформація про відкриті рахунки для платників Тернопільської області розміщена на субсайті «Головне управління ДПС у Тернопільській області» вебпорталу ДПС в розділі «Рахунки для сплати платежів».

 

 

Стратегічні цілі Національної стратегії доходів

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що Національна стратегія доходів (НСД) є ключовим документом, який визначає напрями розвитку та удосконалення податкової системи України. Ця «дорожня карта» реформ спрямована на забезпечення стабільного зростання економіки та задоволення фіскальних потреб держави у середньостроковій перспективі.

Стратегічні цілі Національної стратегії доходів:

- забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності через збереження рівня мобілізації доходів та зменшення потреби у зовнішньому фінансуванні;

- забезпечення адаптації законодавства України до законодавства ЄС та виконання міжнародних зобовʼязань України в частині податкової політики та адміністрування; 

- зміцнення доброчесності та довіри до контролюючих органів через посилення антикорупційних заходів та підвищення прозорості і ефективності процедур управління;

-  підвищення рівня дотримання податкового законодавства платниками податків та контролюючими органами; 

-  створення та впровадження сучасних цифрових рішень податкового адміністрування.

 

 

 

 

Чи можливо відкликати скаргу, яка подана щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в ЄРПН

Відповідно до п. 5 Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку (далі – Порядок розгляду скарги), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», скарга з додатками до неї (за наявності) та/або заява про відкликання скарги подаються платником податку в електронній формі технічними засобами електронних комунікацій з дотриманням вимог Податкового кодексу України, законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» і реєструються ДПС у день їх надходження (додатки 1-4).

Форма заяви про відкликання скарги, яка подана щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника ПДВ, про відповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку передбачено додатком 4 до Порядку розгляду скарги.

Згідно з п. 13 Порядку розгляду скарги у разі коли до прийняття рішення комісією центрального рівня надійшла заява платника податку про відкликання скарги (додаток 4), така скарга залишається без розгляду, а платнику податку в автоматичному режимі надсилається відповідна квитанція. Така квитанція є підтвердженням залишення скарги без розгляду.

 

 

 

 

Понад 2,2 млрд грн податку на додану вартість надійшло до бюджету від платників Тернопільщини

Державний бюджет України упродовж десяти місяців цього року отримав від суб’єктів підприємництва Тернопільської області 2 млрд 250,2 млн грн податку на додану вартість. Це на 714,9 млн грн або на 46,6% більше, ніж у січні-жовтні минулого року. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПРС у Тернопільській області Руслан Цвігун.

Тільки у жовтні надходження податку на додану вартість від платників Тернопільщини склали 275,2 млн гривень.

До слова, на території Тернопільщини зареєстровано 2961 платник ПДВ – юридична особа. З початку року кількість платників даного податку зросла на 61 субєкт господарювання.

ГУ ДПС у Тернопільській області висловлює вдячність усім представникам підприємництва, які упродовж непростого для усієї країни, й бізнесу зокрема, періоду вчасно та у повному обсязі сплачують податки та збори.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь