Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ОДПC

Дата: 07.01.2025 15:54
Кількість переглядів: 41

Фото без опису

 

 

З 1 січня 2025 року стартувала Кампанія декларування доходів, отриманих у 2024 році!

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що з 01 січня 2025 розпочалось декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2024 році.

Так, відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік  зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2025 року громадяни, які отримали доходи, з яких торік не сплачено податок на доходи фізичних осіб.

Основні випадки подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація):

- отримання окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування (п.п.168.1.3 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України (далі – ПКУ));

- отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (п.п.168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ);

- іноземні доходи (п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 ПКУ);

- для отримання податкової знижки (ст.166 ПКУ).

Зобов’язані подавати Декларацію також:

- фізичні особи, які отримують доходи від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (ст.177 ПКУ);

- фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність (ст.178 ПКУ);

- іноземці, які за результатами звітного року набули статус резидента України мають відобразити доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п.170.10.4 п.170.10 ст.170 ПКУ);

- платники податку на доходи фізичних осіб – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду (п.179.3 с.179 ПКУ).

Крім того, нагадуємо, що термін подання декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки – до 31.12.2025 року.

 

 

 

Про зміни до форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що з 24 грудня 2024 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 04.11.2024 № 549 «Пpo затвердження змін до форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку», яким внесено зміни до форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку.

Зважаючи на це, з метою належного адміністрування чистого прибутку (доходу), дивідендів, нарахованих на державну частку, ДПС України підготувала лист № 36064/7/99/00-21-02-01-07 від 2612.2024.

У листі можна детальніше ознайомитися із змінами в основній частині форми Розрахунку, про доповнення новим рядком 13.1, який є складовою рядка 13 та дає можливість задекларувати розстрочену суму дивідендів на державну частку згідно з рішенням Кабінету Міністрів України.

Більш детально про це йдеться у листі за посиланням.

 

 

 

 

Чи необхідно придбавати ліцензію на право зберігання пального, якщо таке пальне зберігається в баку автомобіля, каністрі тощо, та наявність яких ємностей передбачає обов’язковість отримання ліцензії на зберігання пального?

Відповідно до ст. 28 Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817) зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання за наявності ліцензії на право зберігання пального або на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки.

Суб’єкти господарювання отримують ліцензію на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки на кожне місце зберігання пального.

Згідно з ст. 1 Закону № 3817 зберігання пального – надання послуг та/або діяльність, пов’язана із здійсненням операцій приймання, навантаження, розвантаження, розміщення та/або видавання пального (власного чи отриманого від інших осіб).

Підпунктом 14.1.6 прим. 1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI передбачено, що не є акцизним складом пересувним, зокрема, паливний бак транспортного засобу.

Суб’єкти господарювання здійснюють зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки у споживчій тарі кожна об’ємом до 60 літрів включно без отримання ліцензії на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки.

При цьому, відповідно до ст. 1 Закону № 3817 місце зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки – місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або резервуари, ємності, та/або тара (крім споживчої тари, тари споживача та поворотної тари (газові балони) кожна об’ємом до 60 літрів включно), які належать суб’єкту господарювання на праві власності або користування і призначені для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки таким суб’єктом господарювання.

Суб’єкт господарювання має право зберігати власне пальне та пальне, що належить іншому суб’єкту господарювання, без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідну ліцензію.

Згідно з ст. 29 Закону № 3817 суб’єкти господарювання здійснюють оптову або роздрібну торгівлю пальним виключно у споживчій тарі об’ємом до 5 літрів включно без отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним, на право роздрібної торгівлі пальним, на право зберігання пального.

Ліцензія на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

1) підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

2) підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

3) суб’єктами господарювання для зберігання пального для власних виробничо-технологічних потреб, яке використовується виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і не реалізується в місцях оптової або роздрібної торгівлі.

При цьому, для суб’єктів господарювання, що зберігають пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, п. 24 розд. ХІІІ «Перехідні положення» Закону № 3817 встановлено окремі умови щодо зберігання такого пального.

 

 

 

 

Який порядок заповнення розрахунку коригування при виправленні обсягу постачання або зменшення податкових зобов’язань зведеної податкової накладної, складеної відповідно до вимог п. 198.5 ст. 198 ПКУ

Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (далі – розрахунок коригування), складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Згідно з п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 при здійсненні коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 розд. V ПКУ, або у разі коригування сум податкових зобов’язань відповідно до п.п. 97.4 п. 97 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Якщо після складання та реєстрації в ЄРПН зведеної податкової накладної, складеної на виконання вимог п. 198.5 ст. 198 ПКУ, платник податку починає в подальшому використовувати товари/послуги в оподаткованих операціях у межах господарської діяльності або виявляє помилку у такій зведеній податковій накладній, такий платник може скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому у полі «До зведеної податкової накладної» зазначається код ознаки – 1.

У табличній частині розрахунку коригування зі знаком «–» в тих графах, заповнення яких передбачено, зазначити показники, які коригуються. При цьому у графі 1.2 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується номер за порядком рядка зведеної податкової накладної, що коригується.

Другим рядком розрахунку коригування до такої накладної платник податку зазначає виправлені показники. При цьому у графі 1.2 такого розрахунку коригування вказується новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в зведеній податковій накладній, що коригується.

У графі 2.1 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку з таким коригуванням, зазначається код причини коригування «201» – «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ».

Рядку податкової накладної, що коригується, зазначеному із знаком «-» та новому(им) рядку(ам) з виправленими показниками, що його замінює(ють), присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 табличної частини розрахунку коригування, та наводиться однакова причина коригування.

У графі 3 «Опис (номенклатура) товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» розрахунку коригування до такої зведеної податкової накладної зазначаються дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених з метою нарахування податкових зобов’язань згідно із п. 198.5 ст. 198 ПКУ, які зазначені у відповідній податковій накладній та відповідно до яких проводиться коригування.

Крім того, у розрахунку коригування, складеному до зведеної податкової накладної з типом 13, у цій графі також зазначається опис (номенклатура) товарів/послуг постачальника (продавця).

 

 

 

До уваги платників! Номери телефонів для надання консультацій

Головне управління ДПС у Тернопільській області надає номери телефонів самостійних підрозділів ГУ, Державних податкових інспекцій області, а також Центрів обслуговування платників.

            Також нагадуємо, що отримати консультацію або ж подати запит на публічну інформацію чи звернення можна особисто.

Час роботи: понеділок-четвер з 08:30 до 12:30 та з 13:00 до 17:15; п’ятниця з 08:30 до 12:30 та з 13:00 до 16:00.

Детальніша інформація за посиланням: https://tr.tax.gov.ua/kontakti/

 

Структурні підрозділи ГУ ДПС у Тернопільській області:

 

Найменування підрозділу

№ телефону

Управління організації роботи 

(0352) 43-46-18, (0352) 43-46-09 

Управління оподаткування юридичних осіб 

(0352) 43-46-20, (0352) 43-46-23, (0352) 43-46-47, (098) 365-32-59  

Управління правового забезпечення 

(0352) 43-46-16 

Управління податкового аудиту 

(0352) 43-46-32 

Сектор запобігання фінансовим операціям, пов’язаним з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом 

(0352) 43-46-01 

Управління контролю за підакцизними товарами 

(0352) 43-46-36 (з питань ліцензування),   (0352) 43-03-69  

Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку 

(0352) 43-46-15  

Управління персоналу 

(0352) 43-46-12 

Управління податкових сервісів 

(0352) 43-46-42  

Управління по роботі з податковим боргом 

(0352) 43-46-35, (0352) 43-46-14 

Сектор з питань запобігання та виявлення корупції 

(0352) 43-46-19  

Сектор охорони державної таємниці, технічного та криптографічного захисту інформації 

(0352) 43-46-01 

Відділ інфраструктури та господарського забезпечення 

(0352) 43-46-11 

Управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків 

(098) 423-83-26, (0352) 43-46-29, (0352) 43-46-06  

Управління економічного аналізу 

(0352) 43-46-27, (0352) 43-46-28 

Управління інформаційних технологій 

(0352) 43-46-43 

Сектор реєстрації користувачів 

(0352) 23-53-61 

Відділ трансфертного ціноутворення 

(0352) 43-46-01 

Управління оподаткування фізичних осіб

(0352) 43-46-26, (0352) 43-46-17 

Сектор інформаційної взаємодії 

(0352) 43-46-01 


Державні податкові інспекції ГУ ДПС у Тернопільській області: 

 

Інспекція

код

№ телефону

Кременецька державна податкова інспекція

03546

2-37-91

2-45-36

Тернопільська державна податкова інспекція

0352

43-46-10,

43-46-00

Бережанський центр обслуговування платників

03548

2-39-12

2-18-48

Збаразький центр обслуговування платників

03550

2-43-01

2-23-28

Зборівський центр обслуговування платників

03540

2-18-89

Козівський центр обслуговування платників

03547

2-17-62

 

Підволочиський центр обслуговування платників

03543

2-12-76

Теребовлянський центр обслуговування платників

03551

2-38-04

2-18-51

Чортківська державна податкова інспекція

03552

2-24-05

2-19-72

Борщівський центр обслуговування платників

03541

2-18-46

2-12-58

 

Бучацький центр обслуговування платників

03544

2-18-52

2-17-53

Гусятинський центр обслуговування платників

03557

2-25-50

2-12-42

Заліщицький центр обслуговування платників

03554

2-29-16

 

 

 

 

 

У 2024 році від платників Тернопільщини бюджет отримав понад 7,3 млрд грн єдиного внеску

Упродовж 2024 року суб’єкти господарювання Тернопільської області сплатили 7 млрд 372,3 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Цвігун, це на 301,9 млн грн більше, ніж упродовж 2023 року.

Лише у грудні надходження єдиного внеску від платників області склали 780,8 млн гривень.

Нагадаємо, єдиний внесок є джерелом наповнення фондів соціального страхування, з яких здійснюються виплати пенсій, забезпечуються соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань. Варто мати на увазі, що несплачений єдиний внесок призводить до втрати страхового стажу, необхідного для призначення пенсій у майбутньому. Адже періоди роботи  зараховуються до страхового стажу лише за умови сплати страхових внесків у сумі не меншій, ніж мінімальний, на даний час це 1760 гривень.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь