Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ГУ ДПС у Тернопільській області

Дата: 12.03.2025 16:05
Кількість переглядів: 52

Фото без опису

Бізнес Тернопільщини сплатив до державного бюджету понад 518 млн грн податку на додану вартість

 

За перші два місяці цього року субєкти господарювання області спрямували до державного бюджету 518,8 млн грн податку на додану вартість. Це на 109,7 млн грн або ж на 26,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Варто зауважити, що податок на додану вартість – один з бюджетоформуючих платежів, адже він забезпечив понад третину надходжень до державного бюджету.

Всього в Тернопільській області станом на початок березня на обліку перебуває 3605 платників ПДВ, серед яких 2930 – це суб'єкти господарювання – юридичні особи, 675 – фізичні особи – підприємці. Порівняно з початком минулого року кількість платників ПДВ в області зросла на 91 особу.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

Введено нові підстави для віднесення платника до ризикових

Державна податкова служба оновила довідник кодів ризиковості платників податків. Їх використовують комісії ДПС при розгляді питань про відповідність платника критеріям ризиковості. Зміни затверджені наказом ДПС від 05.03.2025 р. № 195

Основні зміни такі: 

  • уточнюються коди податкової інформації, які не застосовуються до виробників або надавачів послуг, або ж навпаки використовуються лише для цих категорій платників; 
  • змінюється період аналізу операцій з ризиковими контрагентами – тепер враховуватимуться лише операції, здійснені не раніше, ніж прийнято рішення про ризиковість контрагента. 

Запроваджується кілька нових кодів. Вони стосуються: 

  • сумнівних операцій із закупівлі великих обсягів послуг чи робіт без реальних умов для їх виконання; 
  • залучення до операцій неплатників ПДВ без необхідних ресурсів для виконання зазначених робіт; 
  • експорту товарів невідомого походження в режимі експортного забезпечення; 
  • відсутності платника за податковою адресою, що унеможливлює проведення документальної перевірки.  

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

 

Відкрито рахунок для плати за проставляння апостиля

 

Варто знати, що з 5 березня 2025 року набрав чинності Закон України від 16.01.2025 № 4225-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень», яким внесено зміни до статті 29 Бюджетного кодексу України, зокрема, до доходів загального фонду Державного бюджету України віднесено плату за проставляння апостиля.

У зв’язку з цим, Державною казначейською службою України відкрито рахунок на ім’я Головного управління Казначейства у м. Києві за кодом класифікації доходів бюджету (ККДБ) 22012500 «Плата за надання інших адміністративних послуг» та відомчою ознакою «31» для зарахування плати за проставляння апостиля:

Одержувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22012500;

код за ЄДРПОУ: 37993783;

рахунок (IBAN): UA598999980313080165031026001;

надавач платіжних послуг отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.).

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

Людмила КОБЕЛЬ

 

Погоджено:

 

Наталія СОРОКА

 

 

Національна стратегія доходів: основні процеси реалізації

Для реформування податкової та митної політик і перегляду процесів їх адміністрування у грудні 2023 року Уряд затвердив Національну стратегію доходів (НСД) до 2030 року.

НСД – це дорожня карта реформування податкової служби, яка буде реалізовуватись поетапно. Вона розрахована на 6 років, тобто реформи будуть впроваджуватися поступово до 2030 року.

Пріоритетні заходи НСД спрямовані на модернізацію податкового адміністрування та створення умов для справедливої податкової політики, що сприятиме підвищенню ефективності управління державними доходами. Стратегія є баченням майбутньої системи доходів, яка надає чіткості та передбачуваності всім учасникам податкового процесу.

Україна приєдналася до міжнародної системи автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки та міжнародної системи автоматичного обміну звітами у розрізі країн для податкових цілей. Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки» з метою впровадження Україною Загального стандарту CRS. Також прийняті необхідні підзаконні нормативно-правові акти, спрямовані на виконання стандарту CRS.

Частина положень вказаного Закону стосується автоматичного обміну звітами у розрізі країн (CbC). Вже розроблено та затверджено Порядок організації належного використання інформації, що міститься у звітах у розрізі країн міжнародних груп компаній. Забезпечено ІТ та адміністративну спроможність компетентного органу України.

За підтримки Світового банку в березні проведено незалежне Глобальне опитування платників податків. У приватній частині Електронного кабінету платники мали можливість ознайомитися з повідомленням Світового банку з пропозицією долучитись до опитування  та посиланням на сторінку з інформацією про проєкт.

Реалізовано необхідні кроки для набрання чинності Багатосторонньою угодою компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (MCAA CRS). У червні 2024 року Глобальний форум з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей схвалив Звіт щодо зрілості системи управління інформаційною безпекою в Україні. ДПС отримала позитивну оцінку Глобального форуму ОЕСР щодо зрілості системи управління інформаційною безпекою.

 

Нагадаємо, що Національну стратегію доходів до 2030 року розроблено з метою забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності у період воєнного стану і після його припинення, удосконалення процесів податкового та митного адміністрування, адаптації національного податкового і митного законодавства України до законодавства ЄС. Основні положення Національної стратегії узгоджені з МВФ, враховують міжнародну практику оподаткування, євроінтеграційні процеси, рекомендації Світового банку та ОЕСР.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

Руслан Кравченко обговорив з командою Представництва ЄС в Україні підготовку до скринінгу розділу 16 «Оподаткування»

 

Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко обговорив з командою Представництва ЄС в Україні підготовку до скринінгу розділу 16 «Оподаткування» у межах переговорного процесу щодо вступу України до ЄС. Зокрема, він зустрівся з командою Представництва ЄС в Україні: Генріком Вітфельдом, Ніколом Сібоною, Катериною Яковлевою.

«Основне питання – розділ 16 «Оподаткування» у межах переговорного процесу щодо вступу України до ЄС. ДПС активно працює над якісним виконанням поставлених перед нею завдань. Це цілий комплекс заходів, який дозволить успішно провести скринінгову двосторонню зустріч Європейської Комісії та України, що запланована на 5-6 червня в Брюсселі», – сказав Руслан Кравченко. 

Насамперед йшлось про реальне наближення податкового адміністрування України до кращих європейських практик. 

ДПС вже надає Мінфіну, головному виконавцю переговорного розділу 16, відповіді на Опитувальник ЄС та таблиці відповідності, презентаційні та інші матеріали.

Державна податкова служба також співпрацює з міжнародними експертами, зокрема EU4PFM, щодо майбутньої інтеграції наших IT-систем із системами ЄС. 

Обговорили також стан виконання Національної стратегії доходів та заходи, спрямовані на удосконалення податкового адміністрування. 

Ще одне питання, яке порушили представники ЄС, – причини перевиконання плану надходжень до державного бюджету на 22 млрд грн за два місяці. 

«Розповів, що це результат реалізації комплексних заходів з початку року. Зокрема, виконання Національної стратегії доходів, боротьби зі схемами та тіньовою економікою, кадрових змін та антикорупційних заходів у ДПС. А головне – постійна та прозора комунікація з платниками податків», – сказав Руслан Кравченко. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь