Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ГУ ДПС у Тернопільській області

Дата: 14.03.2025 15:31
Кількість переглядів: 31

Фото без опису

Деклараційна кампанія: більше 3 тисяч українців – офіційні «мільйонери»

 

3186 громадян протягом січня – лютого вже прозвітували про отримані у 2024 році доходи у розмірі понад 1 млн грн. Загальна сума задекларованих ними доходів – 21,8 млрд гривень.

До сплати в бюджет цими платниками визначено 269,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 44,6 млн грн військового збору.

Наймолодшому «мільйонеру» 3,5 роки. Його уповноваженою особою задекларовано доходи у вигляді успадкування (отримання в дарунок) майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення.

Найстарший «мільйонер» – 96-річна мешканка Києва, яка задекларувала доходи від відчуження цінних паперів.

25 фізичних осіб самостійно задекларували до сплати податкові зобов’язання у сумі понад 1 млн грн:

6 осіб – мешканці м. Києва,

4 – Київської,

3 – Закарпатської,

по 2 – мешканці Сумської та Львівської,

по 1 – мешканці Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Тернопільської, Одеської та Херсонської областей.

Загалом за два місяці поточного року громадяни подали більше ніж 44 тис. декларацій, за результатами яких задекларовано доходи у сумі 36,2 млрд грн. Це на 62 %, або на 13,9 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Найбільш активно декларували свої доходи мешканці м. Києва, Львівської та Дніпропетровської областей.

До сплати в бюджет задекларовано:

податку на доходи фізичних осіб – 436,9 млн грн, що на 15 %, або на 54,5 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року;

військового збору – 80,3 млн грн, що на 15 %, або на 10,4 млн грн більше.

Крім того, задекларували право на податкову знижку понад 16 тис. осіб, яким буде повернуто з бюджету 105,7 млн гривень.

Деклараційна кампанія триває. Детальніше про процес подання декларацій та важливі терміни можна дізнатися за посиланнями:

Як подати декларацію: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/866521.html.

Про терміни подання декларації: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/865606.html.

Як отримати податкову знижку: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/870381.html.

Оподаткування доходів за кордоном: що варто знати українцям? https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/874065.html.

 

 

Руслан Кравченко: З початку року штрафи за нелегальне виробництво палива вже становлять 11 млн гривень

 

ДПС спільно з правоохоронцями вживають належні заходи для припинення нелегального виробництва пального, зокрема і на міні-НПЗ. За два місяці цього року податкова вже провела 690 фактичних перевірок суб’єктів господарювання. За їх результатами анульовано 59 ліцензій, фінансові санкції становлять 11 млн гривень. 

Про це під час зустрічі з представниками Нафтогазової Асоціації України розповів Голова ДПС Руслан Кравченко.

Сторони обговорили комплекс питань, які необхідні для детінізації ринку пального.

«Нелегальні заправки, підпільне виробництво, маніпуляції з чеками та продаж за «кеш» – це не лише проблема держави. Від цього страждають і легальні гравці ринку, які працюють прозоро. Адже йдеться про чесну конкуренцію та рівні умови для всіх. Моя позиція принципова: усі учасники ринку повинні працювати за законом – без схем та ухилення від податків. Це стосується кожного – незалежно від масштабу бізнесу», – сказав Руслан Кравченко. 

ДПС системно відпрацьовує також інформацію про нелегальні точки роздрібного продажу пального. Великі мережі часто порушують питання про заниження цін реалізації пального невеликими учасниками ринку. Але слід розуміти, що їхні витрати – на логістику, персонал, інфраструктуру – суттєво менші, що й дозволяє їм пропонувати нижчі ціни.

Окремий контроль – за розрахунками поза касою. Це стосується непроведення операцій через РРО, невидачі фіскальних чеків та порушень обліку товарних запасів.

«Ринок пального має працювати прозоро. Діємо рішуче, щоб вивести його з тіні», – додав Голова ДПС.

 

 

Заява платника – підстава для проведення перевірки

 

Документальна позапланова перевірка проводиться за наявності визначених підстав, які відображені у пункті 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України (ПКУ).

Обмеження у підставах проведення перевірок платників податків не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення платника податків (абзац перший п. 78.2 ст. 78 ПКУ).

Довідково. Форму та порядок подання платником податків заяви про проведення документальної позапланової перевірки (крім електронної перевірки) ПКУ не встановлено. Заява про проведення документальної позапланової перевірки може бути подана платником податків у довільній формі за місцем його обліку.

Отже, у разі надходження заяви платника податків про проведення документальної позапланової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу може бути прийнято рішення про проведення перевірки такого платника податків, яке оформлюється наказом (абзац перший п. 78.4 ПК). 

При цьому ПКУ не містить норми щодо обов’язковості проведення та строків для прийняття рішення про призначення такої перевірки. Таке рішення приймається з урахуванням ризиків в діяльності цього платника податків щодо приховування об’єктів оподаткування, несплати ним податкових зобов’язань, невиконання вимог іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи ДПС.

Важливо. Забороняється проводити документальні позапланові перевірки, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

 

Наслідки відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі

 

Несплата, прострочення податкових платежів – ситуація, яку краще не допускати. Однак у господарському житті все можливо, як свідомо, так і через необачність. А далі – податкова застава, з першого ж дня податкового боргу.

Варто знати. Податкова застава – це спосіб забезпечити сплату платником податків грошового зобов’язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений Податковим кодексом України (ПКУ), тобто своєрідне резервування майна боржника з метою його подальшого стягнення, якщо й надалі податки та нараховані штрафні санкції не будуть сплачені.

Податкова застава можлива щодо майна всіх платників податків, а не тільки юридичних осіб. У податковій заставі може опинитися й майно фізосіб-підприємців, та й звичайних фізичних осіб. Як резидентів, так і нерезидентів.

Відчуження платником податків майна, що перебуває в податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу, якщо отримання такої згоди є обов’язковим згідно з ПКУ, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна. Це передбачено п. 116.1 ст. 116 ПКУ.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

 

 

На Тернопільщині декларації про доходи подали уже 16 офіційних «мільйонерів»

 

Про отримані у 2024 доходи у розмірі понад 1 млн грн прозвітували уже 16 жителів Тернопільщини. Загальна сума задекларованих ними доходів – 24 млн 937,6 тис. гривень. Майже усі отримані «мільйонерами» доходи – від отримання дарунку чи спадщини не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення. Зокрема, й найбільша задекларована сума, а це 5,1 млн грн, – від отримання спадщини чи дарунку. Лише одна особа із 16 задекларувала отриманий інвестиційний прибуток на суму понад 1 млн гривень.

Загалом за два місяці поточного року жителі Тернопільщини подали 2960 декларацій, за результатами яких задекларовано доходи у сумі 465,6 млн гривень. Це на 299 млн грн, тобто більш як удвічі більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Загальна сума самостійно нарахованих податкових зобов’язань становить 12 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 2,8 млн грн військового збору.

Деклараційна кампанія триває. Детальніше про процес подання декларацій та важливі терміни можна дізнатися за посиланнями:

Як подати декларацію: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/866521.html

Про терміни подання декларації: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/865606.html

Як отримати податкову знижку: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/870381.html

Оподаткування доходів за кордоном: що варто знати українцям? https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/874065.html

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь