Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ГУ ДПС у Тернопільській області

Дата: 17.03.2025 16:43
Кількість переглядів: 32

Фото без опису

Фото без опису

Благодійна допомога профспілки, що не передбачена умовами статуту: наслідки виплати

 

Варто знати, що профспілки діють відповідно до законодавства та своїх статутів. При цьому статут (положення) профспілки повинен містити, зокрема, джерела надходження (формування) коштів профспілок, їх об’єднань, та напрями використання таких коштів.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. IV Податкового кодексу України (ПКУ), відповідно до якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Статтею 165 ПКУ визначено доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Зокрема, сума виплат чи відшкодувань (крім заробітної плати чи інших виплат та відшкодувань за цивільно-правовими договорами), що здійснюються іншими неприбутковими організаціями (крім кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ) та благодійними фондами України, статус яких визначається відповідно до закону, на користь отримувачів таких виплат, крім будь-яких виплат або відшкодувань членам керівних органів організацій або фондів та пов’язаним з ними фізичним особам.

Не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, встановленого на 1 січня такого року (4240 грн).

Дана норма не поширюються на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачені ПКУ.

Водночас перелік доходів, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку визначено п. 164.2 ст. 164 ПКУ, зокрема, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

Якщо виплата благодійної допомоги (профспілкової виплати) не передбачена умовами Статуту профспілкової організації або виплата допомоги здійснюється членам сімей (які не є членами профспілкової організації товариства) загиблих працівників товариства, то з метою оподаткування таку допомогу слід розглядати як нецільову благодійну допомогу з відповідним оподаткуванням.

 

Довідково. Діяльність професійних спілок, їх організацій та об’єднань в Україні регулюється Законом України від 15 вересня 1999 року № 1045-XIV «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

 

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

ДПС Тернопільщини нагадує роботодавцям про необхідність оформлення трудових відносин: у лютому легалізовано працю 4837 працівників

 

Цього року працівники Головного управління ДПС у Тернопільській області на спільних з органами місцевої влади засіданнях комісій заслухали керівників трьох підприємств, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати, податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. За наслідками проведеної роботи ліквідована заборгованість із заробітної плати в сумі 546,9 тис. грн, з податку на доходи фізичних осіб в сумі 98,4 тис. грн, з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 119,4 тис. гривень.

Крім того, проведено індивідуальну роз’яснювальну роботу з керівниками 25 підприємств, за наслідками якої 17 погасили заборгованість із заробітної плати в сумі 2 млн 538,9 тис. грн, з податку на доходи фізичних осіб – 1 млн 111,2 тис. грн, з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  - 956,4 тис. гривень.

Податківці області спільно з представниками органів місцевої влади проводять контроль за додержанням платниками податків чинного законодавства про оплату праці. Так, упродовж січня-лютого на засіданнях комісій заслухано керівників 77 підприємств та організацій, на яких заробітну плату виплачували у мінімальному чи незначних розмірах. За наслідками проведеної роботи 71 підприємство підвищило рівень виплати заробітної плати, а до бюджету надійшло 117,8 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 143,9 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Також проведено роз’яснювальну роботу з аналогічних питань по 213 підприємствах та організаціях області, внаслідок чого 190 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати, до бюджету надійшло 1 млн 314,4 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 1 млн 481,8 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Завдяки активізації роз’яснювальної роботи щодо необхідності оформлення трудових відносин із найманими працівниками у лютому прийнято 4837 працівників.

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що лише офіційне оформлення трудових відносин гарантує забезпечення виплати заробітної плати в повному обсязі, соціальний захист.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

Можна повернути помилково або надміру сплачені до бюджету кошти

Надміру зараховані кошти – це сума коштів, що становить позитивну різницю між сумою фактично сплачених коштів та сумою коштів, яку повинен сплатити до відповідного бюджету платник платежів (зборів), для повного виконання покладеного на нього грошового зобов’язання.

Помилково зараховані кошти – кошти, що сплачені платником за видом доходів, який не відповідає суті платежу (збору), та/або до невідповідного бюджету.

У разі помилкової або надмірної сплати платник має право на повернення таких коштів або перерахування їх на інший бюджетний рахунок. 

Підставою для повернення є заява платника та наявність відповідної переплати в інтегрованій картці платника.

Сервіс «Електронний кабінет» забезпечує можливість створення платниками Заяви про повернення помилково та/або надмiру сплачених сум грошових зобов’язань та пенi і подання її до контролюючих органів. Вхід до електронного сервісу «Електронний кабінет» здійснюється за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua. 

Нагадуємо, що повернення помилково та/або надміру сплачених коштів можливо лише протягом 1095 днів від дати їх сплати та за умови відсутності у платника податкового боргу.

Довідково. Порядок повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 №787.

Детальніше про повернення коштів можна дізнатися за посиланням https://tax.gov.ua/anonsi/35927.html.

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

Податковий календар на 20-21 березня

20 березня останній день подання звітності:

- декларації з акцизного податку за лютий 2025 року; 

- податковими агентами та платниками єдиного внеску податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за лютий 2025 року;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за лютий 2025 року у разі не подання податкової декларації на 2025 рік;

- податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2025 року;

- податкової декларації з рентної плати за лютий 2025 року з розрахунком:

  • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
  • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
  • рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
  • рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

 

20 березня останній день сплати податків, зборів (платежів):

- авансового внеску з військового збору за березень 2025 фізичними особами - підприємцями - платниками єдиного податку першої, другої та четвертої груп;

- авансового внеску з єдиного податку за березень 2025 року платниками єдиного податку першої та другої груп;

- роботодавцями за найманих працівників за лютий 2025 року, крім гірничих підприємств;

- авансового внеску з податку на доходи фізичних осіб за кожне місце роздрібної торгівлі пальним за березень 2025 року фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним;

- авансового внеску з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним за березень 2025 року підприємствами, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним.

 

21 березня останній день подання:

- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІI кварталу 2025 року. 

 

Довідково. Для своєчасного подання звітності до Державної податкової служби України та сплати податків і зборів до бюджету України пропонуємо ознайомитись з інтерактивним Податковим календарем на березень 2025 року, розміщеним на платформі Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР) за посиланням https://zir.tax.gov.ua/main/calendar (для зміни місяця використовуйте стрілку).

 

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь