Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ГУ ДПС у Тернопільській області

Дата: 19.03.2025 11:22
Кількість переглядів: 34

Фото без опису

Розблокування податкових накладних: практичні поради

Для роз’яснення актуальних питань податкового законодавства Головне управління ДПС у Тернопільській області регулярно проводить «гарячі лінії». Наразі однією з найбільш затребуваних тем є блокування податкових накладних у зв’язку з ризиковими операціями. Адже припинення процесу реєстрації податкових накладних та потрапляння до переліку ризикових платників ПДВ – одна з поширених перепон, яка стоїть на заваді повноцінному функціонуванню та розвитку бізнесу.

Нещодавно начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Тарас Іванишин провів чергову «гарячу лінію», під час якої платники податків мали змогу отримати консультації щодо механізму блокування та розблокування податкових накладних.

Під час годинного спілкування податківець розповів про оновлення довідника кодів ризиковості платників податків. Уточнив основні зміни та запровадження кількох нових кодів, які передбачені наказом ДПС від 05.03.2025 р. № 195. Вони стосуються сумнівних операцій із закупівлі великих обсягів послуг чи робіт без реальних умов для їх виконання; залучення до операцій неплатників ПДВ без необхідних ресурсів для виконання зазначених робіт; експорту товарів невідомого походження в режимі експортного забезпечення; відсутності платника за податковою адресою, що унеможливлює проведення документальної перевірки.

Основні питання, розглянуті під час гарячої лінії, стосувались причин блокування податкових накладних. Посадовець роз’яснив суб’єктам господарювання, що блокування відбувається через автоматизовану систему моніторингу ризикових операцій (СМКОР). Основні причини блокування: невідповідність обсягів постачання обсягам придбання, ознаки ризиковості контрагента, специфіка товарних кодів та ряд інших.

Тарас Іванишин нагадав, що при блокуванні податкової накладної платнику необхідно надіслати повідомлення про подання пояснень та додати відповідні документи, що підтверджують реальність операції. Це можуть бути договори з контрагентами, видаткові та прибуткові накладні, банківські виписки, податкові накладні, що підтверджують ланцюг постачання тощо.

Платникам варто перевіряти свої податкові накладні через електронні сервіси, вести коректну податкову та бухгалтерську звітність, а у разі блокування накладної – не зволікати з поданням документів, що підтверджують реальність господарських операцій, та контролювати статус свого підприємства і контрагентів у реєстрах ДПС. Процес розблокування накладних не викличе труднощів, якщо ретельно підготувати необхідну документацію.

Також посадовець звернув увагу, що, окрім постійно діючих «гарячих ліній», у Головному управлінні ДПС в області працює Консультаційний центр, де платники податків можуть отримати індивідуальні роз’яснення щодо причин блокування накладних та допомогу в підготовці пакету документів для розблокування. Звертатися можна за номерами телефонів: +38(098) 423-83-26; +38(0352) 43-46-06; +38(0352) 43-46-29; +38(0352) 43-46-23; +38(0352) 43-46-26 та особисто за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька, 1.

Графік роботи Консультаційного центру: понеділок-четвер з 08:30 до 12:30 та з 13:00 до 17:15; п’ятниця з 08:30 до 12:30 та з 13:00 до 16:00.

Консультації можна отримати без попереднього запису, за умови наявності документів, що посвідчують особу або довіреності на представництва інтересів суб’єкта господарювання.

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

До уваги юридичних осіб – платників єдиного податку!

 

Варто знати. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на групи платників єдиного податку.

До третьої групи належать юридичні особи – суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року – 9336000 гривень.

Податкові зміни:

- платник єдиного податку, який самостійно визначив суму мінімального податкового зобов’язання до сплати та має будь-яку суму податкового боргу протягом двох послідовних кварталів, втрачає право на застосування спрощеної системи оподаткування.

- розмір МПЗ не може бути меншим за 700 грн з 1 гектара, а для земельних ділянок з переважною часткою ріллі (не менше 50 %) МПЗ встановлено на рівні 1400 гривень.

- платники єдиного податку третьої групи є платниками військового збору.

Тобто платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) вперше будуть відображати суми військового збору у складі податкової декларації платника єдиного податку за І квартал 2025 року. Сплачуються суми військового збору зазначеними платниками протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації платника єдиного податку за І квартал 2025 року.

Довідково. Зміни в оподаткуванні платників єдиного податку (юридичні особи) передбачені:

- Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану»;

- Законом України від 04 грудня 2024 року № 4113-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

Запрошуємо до участі у Всеукраїнському конкурсі «Податківець майбутнього»

 

Головне управління ДПС у Тернопільській області запрошує учнівську та студентську молодь взяти участь у Всеукраїнському конкурсі «Податківець майбутнього», який проводить Державний податковий університет. Захід спрямований на підвищення рівня податкової культури, розвиток творчих здібностей та інтелектуальних навичок учасників, а також популяризацію податкової справи серед молоді.

Конкурс складається з двох незалежних складових – мистецької та інтелектуальної, що дозволяє кожному знайти свою нішу та проявити себе у відповідному форматі:  

1. VII Всеукраїнський мистецький конкурс «Податкова абетка», «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи» (далі – Мистецький конкурс) з встановленням відповідних термінів:

реєстрація (Google-форма) на офіційному сайті Державного податкового університету за лінком https://dpu.edu.ua/vseukrainskyi-mystetskyi-konkurs-podatkova-abetka-sohodennia-podatkovoi-ta-mytnoi-spravy  – 10 лютого – 04 квітня 2025 року;

перший етап приймання конкурсних робіт (номінація «Твори образотворчого мистецтва») – 10 лютого – 04 квітня 2025 року;

другий етап приймання конкурсних робіт (номінація «Літературні твори») – 10 лютого - 18 квітня 2025 року;

урочиста церемонія відзначення – 16 травня 2025 року на базі Університету або дистанційно (за ситуаційних умов російської збройної агресії проти України). 

До участі в Мистецькому конкурсі запрошуються учні (вихованці) закладів загальної середньої освіти всіх типів і форм власності України, закладів позашкільної та дошкільної освіти, фахової передвищої освіти, Інклюзивно-ресурсних центрів, зокрема: складова «Податкова абетка» – дошкільна та початкова ланка (1-4 класи); складова «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи» – базова (5-9 класи), старша ланка (10-11 класи), фахова передвища освіта (здобувачів). Учасники беруть участь у конкурсі на добровільних засадах на безоплатній основі. 

 

2. IX Всеукраїнський інтелектуальний конкурс «Податківець майбутнього» (далі – Інтелектуальний конкурс) з встановленням відповідних термінів: 

реєстрація (Google-форма, на офіційному сайті Державного податкового університету за лінком https://dpu.edu.ua/vseukrainskyi-intelektualnyi-konkurs-podatkivets-maibutnoho) – 10 березня – 16 квітня 2025 року;

перший (дистанційний) етап – 02 – 18 квітня 2025 року (в онлайн - режимі, з використанням навчально-дистанційної платформи Moodle);

другий (фінальний) етап та нагородження переможців – 16 травня 2025 року на базі Університету або дистанційно (за ситуаційних умов російської збройної агресії проти України).

До участі в Інтелектуальному конкурсі запрошуються здобувачі закладів загальної середньої освіти усіх типів та форм власності (9-11 класи) та закладів фахової передвищої освіти України. Учасники беруть участь у конкурсі на добровільних засадах на безоплатній основі. 

Координатор конкурсу: відділ профорієнтаційної роботи, практики та кар’єрного розвитку Державного податкового університету, контакти: (044)3632726, (044)3632729, +38(068)6193131,  03.06@dpu.edu.ua.

Запрошуємо долучитися до конкурсу та зробити свій внесок у формування фінансово грамотного суспільства!

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

На який термін можна укласти договір на розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу)

Варто нагадати, що розстроченням, відстроченням грошових зобов’язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов’язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру 120 відс. річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день прийняття контролюючим органом рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу.

Розстрочені суми грошових зобов’язань або податкового боргу (в тому числі окремо – суми штрафних (фінансових) санкцій) погашаються рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, у якому прийнято рішення про надання такого розстрочення.

Відстрочені суми грошових зобов’язань або податкового боргу погашаються рівними частками починаючи з будь-якого місяця, визначеного відповідним контролюючим органом чи відповідним органом місцевого самоврядування, який затверджує рішення про розстрочення або відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу, але не пізніше закінчення 12 календарних місяців з дня виникнення такого грошового зобов’язання або податкового боргу, або одноразово у повному обсязі.

Розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) вважається наданим, якщо на підставі заяви платника податків прийнято відповідне рішення податкового органу та укладено договір про розстрочення (відстрочення).

Строк дії розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання починається з дати, визначеної законом для сплати податку, збору, платежу, які передбачено розстрочити (відстрочити), та закінчується датою, зазначеною у договорі, за винятком випадків дострокового погашення такого грошового зобов’язання.

Строк дії розстрочення (відстрочення) податкового боргу починається з дати прийняття податковим органом рішення про розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання (податкового боргу) та закінчується датою, зазначеною у договорі про розстрочення (відстрочення) грошового зобов’язання (податкового боргу), за винятком випадків дострокового погашення такого податкового боргу.

Отже, згідно з положеннями чинних нормативно-правових актів мінімальним терміном є:

- для відстрочення грошових зобов’язань – 1 календарний місяць з дати нарахування такого грошового зобов’язання у інтегрованій картці платника,

- для відстрочення податкового боргу  – 1 календарний місяць з дати, на яку зафіксовано податковий борг (зазначено у рішенні та договорі про відстрочення),

- для розстрочення грошових зобов’язань – 2 календарних місяці з дати нарахування такого грошового зобов’язання у інтегрованій картці платника;

- для розстрочення податкового боргу  – 2 календарних місяці з дати, на яку зафіксовано податковий борг (зазначено у рішенні та договорі про розстрочення).

При цьому максимальний строк розстрочення (відстрочення) не визначений.

Важливо. Якщо платник податків порушує умови погашення розстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу або відстроченого грошового зобов’язання чи податкового боргу, то договори про розстрочення можуть бути достроково розірвані з ініціативи контролюючого органу.

З дня, наступного за днем розірвання договору, на розстрочені суми, що залишились несплачені, нараховуються пеня та штраф у розмірах, передбачених Податковим кодексом України.

Довідково. Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань та податкового боргу платників податків затверджено наказом Міндоходів від 10.10.2013 № 574, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за № 1853/24385.

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

Податковий борг: сплачено до бюджету понад 27 млн гривень

 

За результатами вжитих заходів із погашення податкової заборгованості у січні-лютому цього року до зведеного бюджету надійшло 27,3 млн гривень, у тому числі до державного бюджету залучено 3,6 млн гривень. У лютому 2025 року в рахунок погашення податкового боргу до зведеного бюджету спрямовано 15,5 млн гривень, в тому числі до державного – 2,1 млн гривень.

З початку року до суду направлено 129 позовів щодо стягнення податкового боргу на суму 10,4 млн гривень, у тому числі про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок стягнення готівкових (безготівкових) коштів – 3 позови на суму 100 тис. гривень та щодо звернення стягнення на майно фізичних осіб – боржників через виконавчу службу – 126 позовів на 10,3 млн гривень.

До зведеного бюджету від реалізації безхазяйного майна за два місяці цього року спрямовано 34,7 тис. гривень, в тому числі до державного – 15,5 тис. гривень і до місцевих бюджетів – 19,2 тис. гривень.

Нагадуємо, що переглянути інформацію щодо наявності/відсутності податкового боргу можна за допомогою сервісу ДПС «Електронний кабінет» чи у мобільному застосунку «Моя податкова», а також провести звірку в Центрі обслуговування платника за місцем реєстрації.

Довідково. Дізнатися більше про особливості погашення податкового боргу можна у банері «Онлайн-навчання» у розділі «Робота з погашення податкового боргу» на вебпорталі ДПС.

Упередження виникнення податкового боргу та обізнаність платника податків про наявність податкового боргу: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/robota-z-pogashennya-podatkovogo-borgu/uperedjennya-viniknennya-podatkovogo-borgu-ta-obiznanist-platnika/

Наслідки несплати податків: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/robota-z-pogashennya-podatkovogo-borgu/naslidki-nesplati-podatkiv/

Особливості погашення податкового боргу фізичних осіб: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/robota-z-pogashennya-podatkovogo-borgu/osoblivosti-pogashennya-podatkovogo-borgu-fizichnih-osib/

Розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платника податків: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/robota-z-pogashennya-podatkovogo-borgu/rozstrochennya--vidstrochennya--groshovih-zobovyazan--podatkovogo-borgu/

Списання податкового боргу платників податків: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/robota-z-pogashennya-podatkovogo-borgu/spisannya-podatkovogo-borgu-platnikiv-podatkiv/

 

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь