Новини ГУ ДПС у Тернопільській області
Змінили адресу проживання – повідомте в податкову
Для фізичних осіб – платників податків важливо своєчасно повідомляти податкові органи про такі зміни. Адже при невідповідності адреси, наприклад, листування не буде надходити до адресата.
Фізичні особи зобов’язані повідомляти податкові органи про зміну даних протягом місяця з дня виникнення таких змін, адже це передбачено пунктом 70.7 статті 70 Податкового кодексу України та пунктом 1 розділу IX Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.
Для цього подається заява за формою № 5ДР (додаток 12 до Положення № 822) разом із документом, що посвідчує особу (після пред’явлення документ повертається). Подати можна:
- особисто до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання);
- у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання або до будь-якого іншого контролюючого органу;
- через представника, якщо є нотаріально засвідчена довіреність. У такому випадку представник подає свій документ, що посвідчує особу, документ довірителя (або його чітку ксерокопію) та довіреність (після пред’явлення повертається).
Для заповнення заяви використовуються дані з документа, що посвідчує особу, а також документи, які підтверджують зміни (наприклад, щоб підтвердити інформацію про місце проживання, особа має додати один із таких документів (оригінал і копію):
- витяг із реєстру територіальної громади;
- паспорт у формі книжечки;
- тимчасове посвідчення громадянина України.
Для внутрішньо переміщених осіб додатково потрібна довідка про взяття на облік ВПО, видана відповідно до постанови Кабміну від 1 жовтня 2014 року №509. Усі оригінали документів повертаються після перевірки, а копії залишаються в податковому органі.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області
Тернопільщина: від виробництва і реалізації підакцизних товарів сплачено 57,7 млн грн акцизного податку
Упродовж січня-лютого цього року платники Тернопільщини забезпечили надходження до державного бюджету 36,4 млн грн акцизного податку з вироблених в Україні товарів. Це у 3,7 раза більше (+26.5 млн грн) від очікуваних показників.
Зокрема, найбільшу питому вагу становлять надходження з виробництва тютюнових виробів – 27,7 млн грн (76,1%), а також від виробництва пива – 3,3 млн грн (9,1%). Ще 3,2 млн грн (8,8%) бюджет отримав від виробництва пива, 1,6 млн грн (4,4%) – від виробництва спирту, 400 тис. грн (1,1%) – від сплати акцизного податку за переобладнання транспортних засобів та 200 тис. грн (0,5%) – від виробництва виноробної продукції.
Окрім цього, у січні-лютому місцеві бюджети області отримали 21,3 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Так, від реалізації алкогольних напоїв надійшло 14,3 млн грн (67,1%) та від продажу пива – 7 млн грн (32,9%).
Варто зауважити, що сума акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, сплаченого до місцевих бюджетів, відображається у фіскальному чеку. Коли ж при продажу підакцизних товарів не видано фіскальний чек, то відповідно не сплачено акцизний податок і як наслідок – бюджет громади, на території якої здійснюється такий продаж, не отримує відповідні кошти.
Важливо. З 1 березня суб’єкти господарювання, що надають послуги з виконання платіжних операцій, зобовязані видавати фіскальні чеки за новою формою та змістом. Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів внесено наказом Міністерства фінансів України від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» зі змінами».
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області
Облік фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття «коду»
Фізична особа, яка через свої релігійні переконання, відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов’язана особисто подати до контролюючого органу Повідомлення за формою № 1П (додаток 8), яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – окремий реєстр Державного реєстру), та пред’явити паспорт громадянина України або документ, на підставі якого оформлюється паспорт вперше.
Важливо. При зміні прізвища, імені чи по батькові особа, крім паспорта, пред’являє свідоцтво про шлюб (за наявності), свідоцтво про розірвання шлюбу (за наявності), свідоцтво про зміну імені (за наявності).
Облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім’ям, по батькові (за наявності), серією (за наявності) та номером паспорта. До паспортів зазначених осіб вноситься відмітка, яка свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта.
Фізична особа подає Повідомлення до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу.
Для заповнення Повідомлення використовуються дані паспорта та інших документів, які подаються у разі зміни паспортних даних або оформлення паспорта вперше.
Процедура перевірки щодо можливості внесення відмітки до паспорта здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання Повідомлення, опісля контролюючий орган вносить до паспорта у формі книжечки відмітку про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта.
Для внесення під час оформлення паспорта у формі картки інформації про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків контролюючий орган надає особі повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків для подання її до відповідного територіального органу/територіального підрозділу ДМС.
Якщо фізична особа, до паспорта якої внесено відмітку про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта, раніше була зареєстрована в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків за реєстраційним номером облікової картки платника податків, після взяття на облік в окремому реєстрі Державного реєстру реєстраційний номер облікової картки платника податків закривається (датою закриття є дата внесення відмітки до паспорта), а у разі наявності у паспорті відмітки про реєстраційний номер облікової картки така відмітка анулюється.
Фізична особа, яка перебуває на обліку в окремому реєстрі Державного реєстру та через деякий час змінила свої переконання і бажає отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків, подає до відповідного контролюючого органу Облікову картку, заяву в довільній формі з викладенням свого прохання анулювати попередньо внесену відмітку з метою отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків та пред’являє паспорт. При цьому фізична особа в заяві зазначає, чи перебувала раніше на обліку у Державному реєстрі за реєстраційним номером облікової картки платника податків.
Довідково. Порядок обліку фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, передбачено:
- п. 70.5 ст.70 розділу ІІ Податкового кодексу України;
- розділом VIII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області