Новини ГУ ДПС у Тернопільській області
Бізнес Тернопільщини підключив понад 18 тисяч програмних та класичних РРО
З початку року підприємці Тернопільщини зареєстрували у податковій службі 945 одиниць касової техніки. Зокрема, представники бізнесу підключили 818 програмних РРО (ПРРО) та 127 традиційних касових апаратів (РРО).
Загалом станом на початок березня на території Тернопільської області зареєстровано 18093 касових апарати, з них 4085 РРО у 2923 суб’єктів господарювання та 14008 ПРРО у 9912 суб’єктів господарювання.
Серед переваг програмних РРО «в смартфоні» є зручність у користуванні та сервісні складові.
Загальна сума задекларованих суб’єктами господарювання виторгів у січні-лютому цього року порівняно з аналогічним періодом 2024 року зросла на 2,1 млрд грн, або ж на 20 відсотків (з 11,5 млрд грн до 13,6 млрд гривень).
Це свідчить про більш свідоме ставлення представниками бізнесу до зобов’язань видавати фіскальний чек під час продажу товарів чи послуг, а громадян – до права його отримувати.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області
Запитували про майнові податки онлайн
Днями у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася Інтернет-конференція спільно з інформаційним порталом 0352.ua щодо нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю та транспортного податку.
З платниками спілкувався заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області Віктор Орнатовський.
Основні питання, які розглядалися, стосувалися порядку розрахунку податку на нерухоме майно та термінів його сплати, особливостей нарахування плати за землю для фізичних осіб, категорій громадян, які мають право на пільги при сплаті майнових податків, сплати транспортного податку, критеріїв визначення об’єкта оподаткування та ставки податку.
Запитували, що робити, коли виявили розбіжності між даними, зазначеними в повідомленні-рішенні, та даними, зазначеними в документах на право власності на об’єкт, що підлягає оподаткуванню податком на нерухомість. Податківець зауважив, що у такому випадку громадянин може звернутися до державної податкової інспекції за місцем реєстрації для проведення звірки.
Посадовець розповів, що громадяни також можуть самостійно звірити дані в «Електронному кабінеті платника» та у застосунку «Моя податкова», що значно спрощує взаємодію з податковими органами.
Посадовець порекомендував своєчасно оновлювати особисті дані у разі їх зміни (зміна місця проживання, контактної інформації тощо), щоб уникнути помилок у нарахуванні податкових зобов’язань.
Довідково. Як оновити особисті дані при зміні адреси проживання за посиланням https://tr.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/881040.html.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області
Коли не бажання, а законодавча норма діє для реєстрації платником ПДВ
Варто пам’ятати, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник ПДВ у ДПС за своїм місцезнаходженням (місцем проживання), крім особи, яка є платником єдиного податку 1-3 груп.
Під обов’язкову реєстрацію платника ПДВ також підпадають операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави, незалежно від того, чи досягає особа загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, 1 млн грн, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа.
При обов’язковій реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто реєстраційного обсягу.
Важливо. Особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку і не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
Якщо останній день строку подання заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день.
Довідково. Витяг з реєстру платників ПДВ можна замовити в електронній формі. Як це зробити – за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/880632.html.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області
На Тернопільщині податок на землю поповнив місцеві бюджети на 110 млн гривень
Плата за землю є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць Тернопільщини та традиційно залишається у трійці лідерів податкових надходжень до бюджетів громад.
Так, упродовж січня-лютого цього року до місцевих бюджетів мобілізовано земельного податку та орендної плати за землю у сумі 110 млн грн, що на 14 відсотків, або на 13,8 млн грн більше, ніж у аналогічному періоді 2024 року.
Зокрема, від cуб’єктів господарювання – юридичних осіб до бюджетів громад надійшло 92,6 млн грн плати за землю, від фізичних осіб та громадян, які самостійно обробляють земельні ділянки, – 17,4 млн гривень.
Слід зазначити, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області
Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням: що змінилось
Варто знати, що наказом Міністерства фінансів України від 27.09.2024 № 470 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» внесено зміни до Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, а саме:
- змінено його назву на «Заява про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» (Заява № 20-ОПП);
- структуровано поля, які передбачають відомості щодо адреси місцезнаходження об’єкта оподаткування (додано нову колонку 7.1).
На сьогодні технічно реалізовано можливість подання Заяви № 20-ОПП в електронній формі за ідентифікатором форми J/F1312007.
Про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, про які платниками податків вже було повідомлено контролюючі органи до прийняття цих змін, повторно повідомляти шляхом подання Заяви № 20-ОПП за новою формою, не потрібно.
Довідково. Інформування контролюючого органу про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, передбачено п. 63.3 Податкового кодексу України.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області