Кременецька міська громада
Тернопільська область, Кременецький район

Новини ОДПC

Дата: 02.04.2025 15:45
Кількість переглядів: 12

Фото без опису

 

 

 

Як відобразити у заяві за ф. № 20-ОПП тимчасові торгівельні споруди, кіоски чи павільйони

Процедура та строки подання до контролюючих органів Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (заява № 20-ОПП) заповнюється з дотриманням Пам’ятки для заповнення розд. 3 Заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (Додаток до заяви № 20-ОПП), що містить опис даних, які зазначаються у відповідних графах цієї заяви.

Підставою для розміщення тимчасової споруди (мала архітектурна форма для здійснення підприємницької діяльності) (ТС) є паспорт прив’язки ТС.

Паспорт прив’язки ТС включає, зокрема, місцезнаходження ТС та напрям підприємницької діяльності.

Першоджерелом даних щодо об’єкта оподаткування, зокрема, щодо його місцезнаходження (адреси), є правовстановлювальні документи, які є актуальним на дату її подання.

У графах 6, 7 зазначаються код територіальної громади, назва населеного пункту/району у місті відповідно до даних Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 № 290 (КАТОТТГ).

Для зручності заповнення граф 6, 7 в електронній формі, використовується довідник, що базується на даних КАТОТТГ. Обрання заявником відповідного коду територіальної громади для графи 6 передбачає автоматичну прив’язку значення назви населеного пункту/району у місті до цього коду для графи 7.

У графі 8 обирається один із запропонованих типів вулиць (вулиця/бульвар/площа/проспект/провулок/проїзд/узвіз тощо).

Графа 9 заповнюється з використанням довідника вулиць, який є еталонним, і формується ДПС на підставі даних щодо назв вулиць відповідних населених пунктів, які надходять до ДПС від місцевих органів влади.

Якщо в адресних даних щодо місцезнаходження ТС, кіоска, павільйона тощо не визначені тип та/або назва вулиці, у такому разі дані про місцезнаходження ТС, кіоска, павільйона тощо вносяться у графу 7.1.

Відсутність фактичних даних для ТС, кіоска, павільйона тощо, стосовно якого подається заява № 20-ОПП, щодо даних, які вказуються у графах 10-13, не потребує їх заповнення.

У графах 14, 15 зазначається відповідний стан ТС, кіоска, павільйона тощо (експлуатується, орендується, здається в оренду тощо), вид права на ТС, кіоск, павільйон тощо (право власності, володіння, користування, постійного користування, господарського відання тощо).

При цьому у графі 15 зазначається той вид права на об’єкт, що визначений правовстановлювальним документом, у графі 14 зазначається фактичний стан ТС, кіоска, павільйона тощо на момент заповнення повідомлення № 20-ОПП.

На підставі проставленої відповідної позначки в графі 16 здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

Графа 17 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування» не заповнюється.

 

Довідково. Обов’язок платника податків повідомляти контролюючі органи про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, передбачено Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, та п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України.

 

 

 

Не використані кошти після відрядження доведеться повернути

Документальне підтвердження суми фактичних витрат на відрядження або виконання окремих цивільно-правових дій шляхом надання підтвердних документів, що засвідчують суму таких витрат, при здійсненні безготівкових розрахунків з використанням платіжних інструментів, включаючи корпоративні (бізнесові) платіжні інструменти або особисті платіжні інструменти, чи їх реквізити, та повернення особі, яка видала кошти/електронні гроші під звіт, суми надміру витрачених коштів/електронних грошей, розмір яких розрахований згідно з п.п. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України (ПКУ), здійснюється платником податку до закінчення місяця, наступного за місяцем, у якому платник податку:

а) завершує таке відрядження;

б) завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, яка видала кошти/електронні гроші під звіт.

Якщо під час відрядження чи виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував для проведення розрахунків платіжний інструмент, включаючи корпоративний (бізнесовий) платіжний інструмент або особистий платіжний інструмент, чи його реквізити та списання коштів/електронних грошей за понесеними витратами здійснюється надавачем платіжних послуг пізніше дати, коли платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії, строки продовжуються на один календарний місяць.

Згідно з п.п. 170.9.4 п. 170.9 ст. 170 ПКУ Звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт (Звіт), складається та подається платником податку у паперовій або електронній формі за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, у разі:

а) наявності оподатковуваного доходу, визначеного відповідно до п.п. 170.9.3 п. 170.9 ст. 170 ПКУ, з метою розрахунку суми податку;

б) використання платником податку готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).

Якщо під час відрядження або виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував платіжні інструменти, включаючи корпоративні (бізнесові) платіжні інструменти або особисті платіжні інструменти, чи їх реквізити, для проведення розрахунків у безготівковій формі та/або для отримання готівки в межах суми добових витрат та за відсутності оподатковуваного доходу, Звіт не складається і не подається.

 

Довідково.

- платіжний інструмент — це персоналізований засіб, пристрій та/або набір процедур, що відповідають вимогам законодавства та погоджені користувачем і надавачем платіжних послуг для надання платіжної інструкції. Платіжна інструкція – розпорядження ініціатора надавачу платіжних послуг щодо виконання платіжної операції. Найвідомішими платіжними інструментами є платіжні доручення та платіжні картки;

- до оподатковуваного доходу не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження (п 170.9.1 ПКУ);

- форма Звіту та Порядок його складання затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015 № 841 із змінами та доповненнями.

 

 

 

 

Понад 2 млрд грн податків отримали місцеві бюджети Тернопільщини у першому кварталі

За перші три місяці цього року платники Тернопільщини спрямували до місцевих скарбниць області 2 млрд 99,2 млн грн податкових платежів. Це на 370,9 млн грн (або 21,5%) більше, ніж за аналогічний період 2024 року.

Основними джерелами надходжень стали:

податок на доходи фізичних осіб – 1,35 млрд грн;

єдиний податок – 390,5 млн грн;

земельний податок і орендна плата за землю – 163,6 млн грн;

податок на нерухомість – 63,5 млн гривень.

Наповнення місцевих бюджетів є важливим для належного функціонування територіальних громад. Завдяки соціально-відповідальним громадянам і бізнесу, які вчасно сплачують податки та збори, забезпечується фінансова спроможність місцевих громад і їхній подальший розвиток.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь