Новини ОДПC
Щодо відображення у графі 30 Звіту про контрольовані іноземні компанії (КІК) дивідендів, виплачених контролюючій особі
Варто нагадати, що дивіденди – це платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку (п.п. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (ПКУ)).
До дивідендів прирівнюються також платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини).
Підпунктом 39 прим. 2.5.2 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 ПКУ передбачено, що контролюючі особи зобов’язані подавати звіт про контрольовані іноземні компанії (далі – Звіт) до контролюючого органу одночасно з поданням податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік в електронній формі з дотриманням вимог законів про електронні документи та електронну ідентифікацію.
ПКУ передбачено відображення у Звіті суми прибутку контрольованої іноземної компанії, що була фактично виплачена на користь контролюючої особи.
До Звіту в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, що підтверджують розмір прибутку контрольованої іноземної компанії за звітний (податковий) рік.
Наказом Міністерства фінансів України від 25.08.2022 № 254 затверджено форму Звіту, форму скороченого Звіту, Порядок заповнення Звіту, скороченої форми Звіту і подання до контролюючого органу.
Так, у графі 30 Звіту зазначається сума прибутку контрольованої іноземної компанії, що була фактично виплачена на користь контролюючої особи. У графі 30 зазначається сума прибутку контрольованої іноземної компанії, що була фактично виплачена на користь контролюючої особи, заповнюється у гривнях без копійок.
Таким чином, дивіденди, виплачені контролюючій особі, підлягають відображенню у графі 30 Звіту.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР) за покликанням https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=43027.
Податковий календар на 15 травня
15 травня останній день подання звітності:
- звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) за квітень 2025 року;
- довідки про використані розрахункові книжки за квітень 2025 року.
Довідково. Для своєчасного подання звітності до Державної податкової служби України та сплати податків і зборів до бюджету України пропонуємо ознайомитись з інтерактивним Податковим календарем на травень 2025 року, розміщеним на платформі Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР) за посиланням https://zir.tax.gov.ua/main/calendar/ (для зміни місяця використовуйте стрілку).
Майже 9,5 мільйонів гривень у бюджет: результати легалізації праці на Тернопільщині
Легальна праця – це не лише соціальні гарантії для працівника, а й стабільні надходження до бюджету. У цьому році Головне управління ДПС у Тернопільській області спільно з органами місцевої влади посилили роботу в напрямку детінізації зайнятості та контролю за дотриманням законодавства про оплату праці.
За чотири місяці поточного року на спільних засіданнях заслухано керівників шести підприємств, які допустили заборгованість із заробітної плати, податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. У результаті вжитих заходів ліквідовано заборгованість на загальну суму майже 4 млн гривень. З них майже 2,8 млн грн становили виплати із заробітної плати, 527 тис. грн – з податку на доходи фізичних осіб, 733 тис. грн – з єдиного соціального внеску.
Також проведено індивідуальну роз’яснювальну роботу із керівниками 30 підприємств. Після неї 23 з них повністю погасили наявну заборгованість. Загальна сума сплачених зобов’язань перевищила 6 млн грн, зокрема понад 2,7 млн грн – по заробітній платі, 1,6 млн грн – з ПДФО та 1,7 млн грн – з єдиного внеску.
У межах боротьби з мінімізацією заробітної плати протягом року заслухано керівників 156 підприємств. У 154 випадках зафіксовано підвищення рівня оплати праці. Як наслідок, до бюджету надійшло 271 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб і 331 тис. грн єдиного внеску.
Крім того, в області охоплено інформаційною кампанією 324 підприємства. Із них 291 роботодавець уже підвищив рівень заробітної плати своїм працівникам, що дало змогу забезпечити додаткові надходження: понад 2 млн грн ПДФО та понад 2,3 млн грн єдиного соціального внеску.
Особливу увагу ДПС приділяє оформленню трудових відносин із найманими працівниками. Лише у квітні, завдяки активній роз’яснювальній роботі, офіційно працевлаштовано 4235 осіб. Це не просто статистика – це люди, які тепер мають право на лікарняні, пенсійне забезпечення та соціальний захист.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області